29 Kasım 2023 - Çarşamba
12.9 C
Antalya
Ana SayfaDüğün15 adımda doğru bir gelinlik seçimi yapmak

15 adımda doğru bir gelinlik seçimi yapmak

Hayatınızın en güzel seçimlerinden birini stressiz bir şekilde yapmanız ve ileride pişman olmadan “iyi ki giymişim” diyeceğiniz bir gelinlik seçmek için 15 öneriyi sizler için derledik.

Hayatınızın en güzel seçimlerinden birini stressiz bir şekilde yapmanız ve ileride pişman olmadan “iyi ki giymişim” diyeceğiniz bir gelinlik seçmek için 15 öneriyi sizler için derledik.

1|15 Araştırma yapın

Dergileri, internet sitelerini, Pinterest gibi ilham alabileceğiniz siteleri tarayın ve en sevdiğiniz gelinliği bulmak için araştırma yapın. Ünlülerin gelinlikleri inceleyin.

Ardından birbirleri arasındaki bağlantıyı bularak bir tema oluşturun; hepsi çok mu süslü? Kabarık? Sırt dekolteli? Beğendiğiniz birkaç stilin ortak özelliklerini bulun ve fikirlerinizi randevunuzda da danışmanla paylaşın.

2|15 Açık fikirli olun

Gelinlik danışmanları, gelin adaylarının akıllarında her zaman bir modelle geldiği daha sonra bunu deneyip de aslında sevmediklerini ve böylece asla düşünmedikleri tamamen farklı bir şeyi beğendiğini söylüyor. Hayalinizdeki gelinliği bulmak için açık fikirli olun ve her seçeneği denemeye özen gösterin.

3|15 Gelinlik alışverişine erken başlayın

Birçok gelinliği üretmek dört ila sekiz ay sürebilir. Ve gelinliğinize kavuştuğunuzda gerekli olursa diye değişiklikler ve aksesuar için zaman ayırmanız gerekir. Bu sebeple erkenden gelinliğinizi seçmek olası tüm sorunlara karşı önlem olacaktır.

4|15 Ucuz olandan başlayın

Başlangıçta en uygun fiyatlı gelinlik mağazasına gidin ve beğendiğiniz modelleri deneyin. Hiçbir şey bulamazsanız daha yüksek fiyatlı olanlara bakmaya devam edin.

Aynı şey, randevularınızda denediğiniz gelinlikler için de geçerlidir, önce en uygun olanı deneyin. Belki de limitinizi arttırmaya gerek kalmadan, birine aşık olabilirsiniz!

5|15 Hafta içi alışverişe çıkın

Gelinlik mağazaları hafta sonları fazlasıyla kalabalıktır; başka bir deyişle, danışman size daha az ilgi gösterebilir veya sevdiğiniz elbise başkası tarafından deneniyor olabilir.

Bu sebeple eğer imkanınız varsa randevunu hafta içine alarak mağazaya gitmeniz size hem zaman kazandırır hem de kalabalıktan stres olmamanızı sağlar.

6|15 Randevularınıza götüreceğiniz kişileri doğru seçin

Evet, annenizi, kız kardeşinizi, damadı ve nedimelerinizi seviyorsunuz – ancak bu tarzda bir kalabalığın nasıl anlaşmaya varacağını bir düşünün. Herkesten gelecek farklı bir yorum sizin kafanızı daha da karıştıracaktır. Grubu, görüşleri sizin için en önemli iki ya da üç kişiye indirin.

7|15 Doğru iç çamaşırlarını seçin

Gelinlik denerken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri; doğru iç çamaşırı seçimidir. Vücut tipinize uygun bir iç çamaşırı veya korseyle mağazaya gitmeniz gelinliğinizin o gün üzerinizde nasıl duracağı hakkında size ipucu verecektir.

8|15 Siluetinizi seçin

İdeal bir gelinlik, sevdiğiniz tarza, düğün mekânınıza ve ayrıca vücudunuzda en sevdiğiniz yer üzerine kuruludur. Uzun, sade bir tasarım uzun boylu gelinler üzerinde daha iyi görünürken, denizkızı stilleri kalça kısmını ortaya çıkarmak ve alt bölgesi daha zayıf olanlar için idealdir.

9|15 İçinde hareket edebildiğinizden emin olun

Hiçbir gelinlik, bir pijama kadar rahat olmayacak, ancak bütün gece sizi sıkan bir elbiseyle dolaşmak istemezsiniz. Bu aynı zamanda moralinizi de etkileyerek büyük gününüze gölge düşürecektir. Dans pistinde rahatça hareket etmek, dilediğinizce dans edebilmek için gelinliği satın almadan içinde hareket etmeyi deneyin.

10|15 Kumaşa dikkat edin

Renk ve süslemelere ek olarak, kumaş bir elbisenin en önemli detaylarından biridir. Ve nasıl görüneceğiniz konusunda, vücut formunuza uyup uymadığı hakkında size birçok bilgi sunar.

İpek, tafta ya da güpür dantelli tasarımlar daha ağır görünür ve vücut şeklinizi alır. Büyük beden gelinlik alacaklar olanlar ise daha sade ve hatları belli etmeyen bir kumaş seçmelidir.

11|15 Bütçenizi belirleyin

Bütçenizi belirleyin ve öncelikle buna uygun gelinliklere bakın. Bu size bir hayli zaman kazandıracaktır.

12|15 Büyük beden gelinlik arıyorsanız ön araştırma yapın

Büyük beden bir gelinseniz, telaş yapmanıza gerek yok. Ön araştırma yaparak büyük beden satan mağazaları tespit edin ve oraya gidin. Eğer bedeninize uygun, hayalinizdeki gibi gelinlik bulamazsanız özel tasarım seçeneği olan mağazaları ve tasarımcıları tercih edebilirsiniz.

13|15 Geleneksel ya da modern ne istediğinize karar verin

Herkesin düğün günü için bir hayali vardır. Siz düğün gününüzde klasik ve zamansız görünmek isteyenlerdenseniz, dantelini düşünebilirsiniz. Veya modern ve trend bir görünüm yakalamak isteyebilirsiniz. O halde, tüylere, renkli gelinliklere ve üç boyutlu çiçekler gibi son trendlere göz atın.

14|15 Ünlülerin stillerden ilham alın

Hollywood ünlülerinin sınırsız düğün bütçesine sahip olmayabilirsiniz ancak, yine de ilham alabilir ve elbisenizin tasarımını nasıl istediğinize dair bir vizyon oluşturabilirsiniz. Kate Middleton’un klasik dantel gelinliği veya Kim Kardashian gibi balık model, sırt dekolteli bir gelinlik tercih edebilirsiniz.

15|15 Rahatlayın ve başka seçeneklere bakmayı bırakın

Artık hayalinizdeki gelinliği bulduğunuzda, seçeneklere bakmaya devam ederseniz, kafanızı daha çok karıştırmaktan başka hiçbir şey yapmazsınız. Seçtiğiniz gelinliğin harika olduğundan emin olun ve büyük günü bekleyin.

Benzer içerikler

Editörün önerisi