Ana SayfaHamilelik4 madde’de yaz hamileleri sağlıklı olarak nasıl beslenmeli

4 madde’de yaz hamileleri sağlıklı olarak nasıl beslenmeli

Yaz aylarında hamile olmanın kişiye göre hem olumlu hem de olumsuz yönleri vardır. Yaz aylarında havalar yüksek sıcaklıklara çıkabilir.

Yaz aylarında hamile olmanın kişiye göre hem olumlu hem de olumsuz yönleri vardır. Yaz aylarında havalar yüksek sıcaklıklara çıkabilir.

O Yüzden yediğiniz yiyeceklere çok dikkat etmelisiniz. Genellikle hafif besinler tüketilmelidir. Çok yağlı yiyeceklerden kaçınmalısınız.

Hamileler yazın nasıl beslenmeli, nelere dikkat etmesi gerektiği hakkında bazı konular vardır, bunlar.

1|4 Tuz tüketimine dikkat etmelisiniz

Tuz kullanırken aşırıya kaçmamalısınız. Çünkü tuz vücudunuzda su tutacağından ödem olma riskinde arttırır, o yüzden pişirdiğiniz yemeklerde ve salatanıza tuz eklemeyiniz.

2|4 Sebze tüketimine önem gösterin

Yeşil sebzeler vücut içerisindeki fazla suyu dışarı atar. Yaz sebzeleri olan semiz otu, bakla, bamya, taze fasulye gibi sebzelerinizi sofralarınızdan eksik etmeyin. Salatalık, domates ,taze biber yaz aylarında sık tüketildiğinden vücudun C vitamin ihtiyacını karşılarlar. Tansiyon dengeleyici özelliği vardır.

3|4 Bol bol su için

Gebelik de olmazsa olmazların arasındadır su, su tüketimine çok dikkat etmeliyiz .Bu durum sadece gebeler için geçerli değildir herkes için geçerlidir bu durum. Susadığınız zaman başka içeceklere müracaat etmeyiniz. Su tüketimini alışkanlık haline getirmelisiniz. Günlük en az üç litreye yakın su tüketmelisiniz. Soğuk ve şekerli içecekler boş kalori içerdiğinden pek fazla önerilmez.

4|4 Güneş ışığı

Hamilelikte güneş ışığı almanız hem sizin için hem de doğacak olan bebeğiniz için çok sağlıklıdır. Vücudunuzun D vitamin ihtiyacını karşılayarak kemik erimesini engeller. Günlük 15 dakika güneş ışığı sizin için yeterlidir.

Benzer içerikler

Editörün önerisi