Ana SayfaSinema“49” filmi, 20 Ocak’ta sinemalarda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor

“49” filmi, 20 Ocak’ta sinemalarda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor

Yakın tarihin unutulmaz operasyonunu beyazperdeye taşıyan 49 filminden nefes kesen bir fragman yayınlandı. Heyecan ve aksiyon dolu görüntülerin yer aldığı fragman şimdiden büyük heyecan yarattı.

Yapımını CNP Film’in, yapımcılığını Mehmet Canpolat’ın üstlendiği, Türkiye’nin yakın tarihinin unutulmaz olaylarından birini beyazperdeye taşıyan ‘49’ filmi, 20 Ocak’ta sinemalarda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Yakın tarihin unutulmaz operasyonunu beyazperdeye taşıyan 49 filminden nefes kesen bir fragman yayınlandı. Heyecan ve aksiyon dolu görüntülerin yer aldığı fragman şimdiden büyük heyecan yarattı.

Başrolünde İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Doğukan Polat, Hasan Küçükçetin ve Kerem Alışık’ın yer aldığı ‘49’, 2014 yılında Musul’a saldıran DEAŞ militanlarının Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nda görevli 49 Türk vatandaşını esir almasının ardından yaşananları konu ediniyor.

Uzun süren ön hazırlık ve araştırma döneminin ardından senaryosu Barış Erdoğan ve İlker Arslan tarafından kaleme alınan ‘49’un yönetmenliğini Hakan İnan üstlendi. Sarsıcı bir hikayeyi birbirinden etkileyici oyuncu performansları ve hiç düşmeyen bir tempo ile anlatan ‘49’, sezonun en merak edilen projelerinin başında geliyor.

Prodüksiyon kalitesi, etkileyici görsel efektleri ve gerçek bir hikayeden uyarlanan senaryosu ile ‘49’, 20 Ocak’ta sinemalarda!

“49”un öyküsü:

11 Haziran 2014’te binlerce kişilik DEAŞ gücü, Irak’ın Musul kentine saldırdı. Yerel güvenlik güçleri direnmeden şehri terk edince, bütün Musul DEAŞ’ın eline geçti. Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu, DEAŞ militanları tarafından işgal edildi ve 49 personel rehin alındı. ‘49’ filmi, Musul’da DEAŞ tarafından esir alınan 49 Türk vatandaşını kurtaran MİT mensuplarının gerçek hikayesini anlatıyor.

Benzer içerikler

Editörün önerisi