Ana SayfaGüncelAntalya Büyükşehir İtfaiyesi’nden 108’inci saatte bir mucize daha

Antalya Büyükşehir İtfaiyesi’nden 108’inci saatte bir mucize daha

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Arama Kurtarma Ekipleri depremin 5’inci gününde 108’inci saatte anne ve üç çocuğunu enkazdan canlı olarak çıkardı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, depremin 5’inci gününde mucize kurtarışlarına devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Arama Kurtarma Ekipleri, depremin 108. saatinde Hatay’da bir enkazdan anne Neslihan Karadeniz ve çocukları Fatma, Münire ve Ramazan’ı sağ çıkardı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri sismik akustik dinleme cihazı ile yaptıkları dinlemede General Şükrü Kanatlı Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerindeki bir enkazdan ses aldı.

Hemen kurtarma çalışmasına başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri, anne ve üç çocuğunun canlı olduğunu tespit etti.

Zamana karşı yarışan ekipler, 3 saatlik hummalı bir çalışmanın ardından ilk olarak 21 yaşındaki Fatma Karadeniz ve kardeşi 7 yaşındaki Ramazan Karadeniz’e ulaştı. İki kardeş 108’inci saatte enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri hemen ardından 41 yaşındaki anne Neslihan Karadeniz ile 15 yaşındaki Münire Karadeniz’i de sağ olarak kurtardı. Anne ve üç çocuğu sağlık ekiplerine teslim edildi. Enkaz altında olduğu öğrenilen babaya ulaşılmaya çalışılıyor.

Benzer içerikler

Editörün önerisi