Ana SayfaManavgatBaşkan Şükrü Sözen, 5 tır yardımı teslim etti

Başkan Şükrü Sözen, 5 tır yardımı teslim etti

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Türkiye tarihinin en büyük yangınını atlatan Manavgat halkının katkılarıyla dolan 5 Tır yardım malzemesini, kendisinin kullandığı tırla yola çıkarak, deprem bölgelerine ulaştırdı. Başkan Sözen, kolileri de kendi elleriyle teslim etti.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Türkiye tarihinin en büyük yangınını atlatan Manavgat halkının katkılarıyla dolan 5 Tır yardım malzemesini, kendisinin kullandığı tırla yola çıkarak, deprem bölgelerine ulaştırdı. Başkan Sözen, kolileri de kendi elleriyle teslim etti.

YANGIN ATLATAN MANAVGAT

28 Temmuz 2021’de Türkiye tarihinin en büyük yangının atlatıldığı Manavgat’ta, Belediye Başkanı Şükrü Sözen önderliğinde organize olan vatandaşlar, depremzedelerin yaralarını sarmak amacıyla seferber oldu.

Manavgat Belediyesi’nin Türkiye’de büyük yıkım yaratan depremden hemen sonra başlattığı yardım kampanyasında 5 Tır yardım malzemesi toplandı.

ACIYI YAŞAYAN BİLİR

Depremden zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak ve bir nebze de olsa destek olmak amacıyla Atatürk Kültür Merkezi’ni “Deprem Dayanışma Merkezi” olarak kullanıma açan Manavgat Belediyesi, gönüllü ve duyarlı vatandaşların desteği ile kullanılmamış ihtiyaç malzemelerini düzenli bir şekilde toplayarak tırlara yükledi.

Başkan Şükrü Sözen, yardımların toplanması ve paketlenmesi sırasında duyarlı Manavgat halkıyla birlikte çalıştı. Sözen, “Benzer acıyı biz de zamanında yangında yaşamıştık.

O zaman Tüm Türkiye bizim yanımızda olmuştu. Acıyı yaşayan bilir. Bu duyarlılıkla biz de depremzede kardeşlerimizin yaralarını, gücümüz, nefesimiz yettiğince sarmaya çalışacağız. Allah böyle acıları bir daha yaşatmasın” dedi.

GÖNÜLLÜLERİN DUALARIYLA YOLA ÇIKTI

Manavgatlılar, içinde ısıtıcı, elektrik kablosu, ışıldak, uyku tulumu, battaniye, çocuk bezi, kışlık kıyafet, kilim, halı, mat, powerbank, hijyen malzemeleri ve kuru gıdadan oluşan temel malzemeleri, “Deprem Dayanışma Merkezi” ne teslim etti.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, başkan yardımcıları, Manavgat Belediyesi çalışanları ve gönüllü vatandaşlar, ihtiyaç malzemelerinin paketlenmesine gözyaşlarıyla yardımcı oldu. Manavgat Deprem Dayanışma Merkezi’nde ilk etapta 5 Tır, ihtiyaç malzemesi yüklendi.

Tırlardan bir tanesini de Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen kullanarak deprem bölgesine doğru yola çıktı. Merkezde, gönüllü olarak çalışan Manavgatlılar, yardım tırlarını ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i dualarla yolladı.

KOLİLERİ KENDİ TIRDAN ELİYLE TESLİM ETTİ

Zorlu yolculuk sonrasında, Hatay’a ulaşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, deprem bölgesine getirdiği destek kolilerini kendi elleriyle indirerek teslim etti.

Diğer 4 tır da ihtiyaç bölgelerine ulaştı. Başkan Şükrü Sözen, yaptığı duygusal sosyal medya paylaşımında, “Kardeşlik, düştüğünde elinden tutmak, bırakmayacağını bilerek acıları paylaşmaktır.

Manavgat halkımızın bize emanet ettiği yardım malzemelerini güvenli bir şekilde deprem bölgelerine ulaştırmaya başladık” diyerek Manavgat halkını bilgilendirdi. Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Deprem Dayanışma Merkezi’nde yardımlar toplanmaya devam ediyor.

Benzer içerikler

Editörün önerisi