Ana SayfaModaBee Goddess mücevherlerinde hayat bulan bir ilham perisi

Bee Goddess mücevherlerinde hayat bulan bir ilham perisi

Çağlar boyunca tüm yaşamın anası, bütünlüğün simgesi olarak anılan Ay’ın büyük tanrıçası “Artemis” dişiliği, bilgeliği, masumiyeti, ebedi gençliği temsil ediyor.

Global arenada sayısız başarıya imza atarak Türk tasarımcılara ilham veren bir kadın tasarımcı ve girişimci, Ece Şirin tarafından kurulan Bee Goddess, “Türkiye’nin ‘en değerli mücevher markası” olarak, tüm kadınları içlerindeki tanrıçayı keşfetmeye davet ediyor.

İlhamını tanrıçaların tanrıçası olarak bilinen, dünyadaki ilk yerleşim yeri Çatalhöyük’ te M.Ö. 7500’ de doğmuş Arı Tanrıça’ nın yaratıcılığı, bereketi ve şefkatli duyarlılığından alan dünyanın ilk tılsım mücevher markası Bee Goddess, Tanrıça Koleksiyonları’dan “Artemis” ile kadınlara asıl gücün içlerinde olduğunu, özlerinin her şeyden kıymetli olduğunu hatırlatıyor.

Bee Goddess mücevherlerinde hayat bulan bir ilham perisi

Çağlar boyunca tüm yaşamın anası, bütünlüğün simgesi olarak anılan Ay’ın büyük tanrıçası “Artemis” dişiliği, bilgeliği, masumiyeti, ebedi gençliği temsil ediyor.

Mitolojide, doğum tanrıçası, yenidoğanların koruyucusu, bir dans, şarkı, şifa ve sağlık tanrıçası olarak bilinen Artemis’in şefkat dolu bir coşku pınarı gibi hayattaki mucizelerin yaratıcısı olduğuna inanılıyor.

Ayasofya’da hala izlerini sürebildiğimiz Efes’teki tapınağının kalıntıları dünyanın yedi harikasından biri olan, Halikarnas Balıkçısı’ nın satırlarına ilham olmuş, içsel bir ilham perisi olarak hayalleri gerçeğe taşıyan Artemis, Ege mitolojisinin güzel ve özgür ruhlu tanrıçası olarak biliniyor.

Mitolojideki hikayesi gökteki yıldızlar ile kesişen Artemis, kadın bağımsızlığının ve özgürlüğünün en eski temsilcisi sayılıyor.

“Artemis”, hayata şifa, özen ve huzur katan, duygulara, hayallere ve ilişkilere güzelliği getiren, hayaller ve gerçek dünya arasında mucize köprüleri kuran bir ilham perisi olarak Bee Goddess koleksiyonlarında bir tılsım mücevhere dönüşüyor.

Kolye, bileklik, şahmeran, yüzük ve yaka iğnesi olmak üzere farklı tasarımları bulunan “Artemis” koleksiyonu sadece ışıltısı ile değil, hikayesi ile de Bee Goddess tutkunu kadınların vazgeçilmez tılsım mücevherleri arasında yer alıyor.

Benzer içerikler

Editörün önerisi