29 Kasım 2023 - Çarşamba
12.9 C
Antalya
Ana SayfaDekorasyonBüyük mutfaklar için dekorasyon önerileri

Büyük mutfaklar için dekorasyon önerileri

Büyük bir mutfağa sahip olan bayanlar için mutfağınızın dekorasyonu biraz masraflı olacaktır. Bu yüzden eşyaların modern, spor ve üstelik günümüz moda trendine uygun olması mutfağınıza biraz daha farklılık getirecektir.

Artık büyük mutfaklarda genellikle orta bölüme fırın veya yemek masası koyabilirsiniz. Özellikle mutfağınızın duvarlarında seçeceğiniz boyanın rengi mutlaka mutfak eşyalarına uygun bir renk olmalıdır. Bu yüzden mutfak mobilyalarının modern ve estetik ürünlerden seçilmesi mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır.

Klasik mobilya seçimi mutfağınızda kullanacağınız beyaz eşyalar veya diğer elektrikli eşyalar ile uyumlu olması biraz zor olacaktır. Çünkü ahşap malzeme ile metal ürünlerin uygun bir şekilde kombin sağlanması oldukça zor bir durumdur.

Bundan dolayı klasik mutfaklarda beyaz eşyaların gömmeli sistem dediğimiz şekilde yapılması hatta ön taraflarında mutfağınızın modeline uygun kapaklar ile kapatabilirsiniz.

Ev hanımlarının mutfakta geçirdikleri zaman gözönüne alındığında, bu nedenle mutfağınızın ferah ve kullanışlı olması gerekmektedir.

Bu yüzden mutfak dekorasyonunda çok eşya kullanmak yerine modüler ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bu yüzden ilk olarak mutfak mobilyanıza uygun aksesuar seçimine dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte aydınlatmada kullanacağınız avize veya lambaların seçiminde mutfağınızda kullanacağınız mobilyalara uygun şekilde seçilmesi gerekiyor.

Çünkü aksesuar seçiminde yapacağınız yanlış seçim mutfağınızın tüm dekorasyonunu silip atabilir. Bu yüzden aksesuar seçiminde çok fazla abartılı olmayan basit, bir o kadar şık ürünlerden tercihinizi yapmalısınız.

Güneş ışığından faydalanmak için perdelerin klasik perde yerine stor veya zebra perde olarak tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, mutfağınızın dekorunda perdenin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Zemin kaplamasında ahşap bir ürün kullanacaksanız eğer bu yüzden, suya dayanıklı malzeme seçmelisiniz. Granit kaplama kullanacaksanız malzemenin özellikle yukarıdan gelecek olan ışığı yansıtmaması için mat olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu nedenle 60×60 ebatlarında ürün seçilmesi mutfağınıza ayrı bir hava katacağına emin olabilirsiniz.

Benzer içerikler

Editörün önerisi