Ana SayfaMakyajCildinizi makyajla nasıl matlaştırırsınız ?

Cildinizi makyajla nasıl matlaştırırsınız ?

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz insanlar size pudralardan kesinlikle uzak durmamızı söylerler çünkü sonuçları çok da güzel olmaz.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz insanlar size pudralardan kesinlikle uzak durmamızı söylerler çünkü sonuçları çok da güzel olmaz.

Doğru makyajla mat bir cilde sahip olmanın yollarını merak ediyorsanız işte size ipuçları;

1|4 Makyajdan önce cildinizi hazırlayın

Cildinizi matlaştırmanın ve gün boyu parlamamasını sağlamanın en iyi yolu cildinizi yağsız ya da cildinizdeki yağı kontrol altına alan bir losyonla makyaja hazırlamanızdır.

2|4 Pudrayı fırça yardımıyla uygulayın

Pudrayı nasıl kullanacağınızı bilirseniz harikalar yaratabilirsiniz. Pudranızı sünger yerine fırça ile uygulayın. Böylece cildinizi daha az toz kullanarak pudralayabilirsiniz.

3|4 Pudranızı nereye uygulamanız gerektiğini bilin

Parlamayı engellemenin en iyi yolu pudrayı hangi bölgelere uygulayacağınızı bilmektir. Pudranızı kaşlarınızın arasına, burnunuzun etrafına ve çenenize uygulamalısınız.

Böylece yüzünüzü geri kalan bölgesi daha natürel kalır ve bu uygulama bütün yüzün mat durmasından daha taze bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Makyajın en üst katına da şeffaf pudra sürerseniz, makyajınız çok daha kalıcı olacaktır.

4|4 Makyajınızı emici kağıtlarla düzeltin

Cildiniz bütün bunlara rağmen hala parlıyorsa, cildinizdeki yağı emmesi için yapılmış kağıtlardan alın ve makyajınızı tazelemeden önce bu kağıtlarla cildinizin fazla yağını alın.

Benzer içerikler

Editörün önerisi