Ana SayfaSağlıkDik durmanız vücudunuz için yararlı ve sağlıklı bir...

Dik durmanız vücudunuz için yararlı ve sağlıklı bir alışkanlık

Yoğun çalışma temposunda vücumuz yorgun düştükçe istemesekte iki büklüm olabiliyoruz. İşte sizler için derlediğimiz dik duran bir vücudun artıları nelerdir isimli içeriğimiz.

Çoğu zaman dikkat etmesekte aslında vücudumuzun dik durması hem sağlıklı hemde dış görüşünümüz bakımından daha güzel bir görüntüye sahip oluyoruz.

Yoğun çalışma temposunda vücumuz yorgun düştükçe istemesekte iki büklüm olabiliyoruz. İşte sizler için derlediğimiz dik duran bir vücudun artıları nelerdir isimli içeriğimiz.

Kıyafetler iyi görünür

Doğru duruşa sahip olan kişilerin kıyafetleri üzerlerinde çok daha şık durur.

Temel kasları çalıştırır

Temel kaslarınız, dik durduğunuz zamanlarda çok daha iyi çalışırlar. Doğru duruşa sahip olmak, karın kaslarınızı ve sırt kaslarınızı çalıştırır.

Güvenli görünürsünüz

Dik durmak, kendinize güvendiğinizi gösterir. İnsanlar bu sayede sizin kendinize güvendiğinizi ve insanlarla iletişime açık olduğunuzu düşünecektirler.

Sağlıklı vücuda sahip olursunuz

Dik durmak, bütün vücudunuzun doğru durmasını sağlar ve bu sayede pek çok sağlık problemini önlersiniz. Özellikle omurilik, duruş bozukluklarından çok etkilenir.

Zayıf görünürsünüz

Kilo vermiş gibi görünmek istiyorsanız tek apmanız gereken dik durmaktır! Dik duran insanlar, daha zayıf görünürler.

Daha az sırt ağrısı yaşarsınız

Kötü duruş, sırt ağrılarına yol açar.

Düşük enerjiye neden olur

Şaşırtıcı ama dik durmak daha enerjik olmanızı sağlar. Kambur durmak ciğerlere baskı yapar ve bu da vücudunuzun ihtiyacı olan oksijeni daha zor almasına neden olur.

Bu nedenle, kendinizi halsiz hissedersiniz. Doğru duruşta ise vücudunuz ihtiyacı olan oksijeni kolayca alır ve enerjik olursunuz.

Bu kategoride yer alan içerikler bilgilendirme amacı ile yayınlanmıştır. gazetekare.com her hangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Doktor tavsiyesi değildir. Her hangi bir rahatsızlığınız var ise öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Benzer içerikler

Editörün önerisi