Ana SayfaDekorasyonDikkat ! Evlerinizin değerine değer katacak dekorasyon fikirleri...

Dikkat ! Evlerinizin değerine değer katacak dekorasyon fikirleri !

İnsanın evi ne kadar büyük veya ne kadar küçük olursa olsun ona güzel bir görünüm kazandırmadan bir nitelik verilemez.

En özel yaşam alanı olarak tanımlanan evler dekorasyon mucizeleri ile bambaşka bir görünüme kavuşabilirler.

Bunun için tek gereken şey ise hem görünüm hem de fayda sağlayan dekorasyon fikirleridir. Evlerde hangi dekorasyon işlemlerinin yapılması önerilmektedir ?

İnsanın evi ne kadar büyük veya ne kadar küçük olursa olsun ona güzel bir görünüm kazandırmadan bir nitelik verilemez. Bunun için dekorasyon işlemleri çok büyük önem taşımaktadır.

Dekoratif işlemlerle bir villayı çok değersiz yapmak da yine dekoratif işlemlerle çok küçük bir evi muhteşem kıymetli bir hale getirmek mümkündür. En çok tavsiye edilen dekorasyon işlemleri nelerdir?

Dekorasyona duvar renkleri ile başlayın

Bir evin görünümünün ana unsuru duvarlarının renkleridir. Doğru renklerle ferah bir görünüm elde edilebildiği gibi yanlış renkler tercih edildiğinde de kasvetli, iç bunaltan bir görünüm kazanılabilir.

Duvarlarda açık tonların kullanılması her zaman fayda getirir. Ancak kapalı tonlu duvar rengi seçenlerin evleri dekorasyonda yanlış işlemlere çok iyi bir örnek olabilirler.

Fazla eşyalara dikkat !

Evlerde bulunan fazla ve gereksiz eşyalar iyi bir dekorasyonun en büyük düşmanıdırlar. Bunun için eğer bir eşyanızın işlevi yoksa ona evlerinizde yer vermeyin.

İşlevsiz eşyalar gereksiz kalabalık oluşturup evinizin derinliğini kaybetmesine ve evinizin olduğundan küçük görünmesine neden olur.

Bunun için kullanmayacağınız eşyaları gözünüze güzel görünüyor diye evlerinize doldurmayın.

Yanlış halı seçimi evinize kasvet getirir

Eviniz için bir halı satın alırken sadece o halının güzel olmasına dikkat etmek dekorasyon felaketini çağırmaktır.

Bu nedenle halı seçimi yaparken kullanılacak odanın duvar rengi, tavan rengi, mobilyaların rengi, koltuk takımlarının rengi düşünülmeli ve buna uygun halı seçimi yapılmalıdır. Bir halının çok güzel olması evinizde çok güzel görüneceği anlamına gelmez.

Benzer içerikler

Editörün önerisi