29 Kasım 2023 - Çarşamba
12.9 C
Antalya
Ana SayfaİlişkilerEn yakın arkadaşınıza aşık mı oldunuz ?

En yakın arkadaşınıza aşık mı oldunuz ?

Bazen uzun arkadaşlıklar iyi bir ilişkiye dönüşebilir. Siz de yakın arkadaşınıza karşı bir çekim duyuyorsanız duygularınızı iyice tartmanız gerekir.

Bazen uzun arkadaşlıklar iyi bir ilişkiye dönüşebilir. Siz de yakın arkadaşınıza karşı bir çekim duyuyorsanız duygularınızı iyice tartmanız gerekir.

Çünkü yakın arkadaşa açılmak, tamamen soru işaretleriyle doludur. İşte böyle bir ikilemde kaldıysanız yapmanız gereken 5 şey.

1-5 DUYGULARINIZI DEĞERLENDİRİN

En yakın arkadaşınıza aşık olsanız dahi bu içsel bir süreçtir. Bu yüzden harekete geçmeden önce duygularınızı düşünmek için zaman ayırın. Tüm olasılıkları değerlendirin.

2-5 BİR YERE YAZIN

Duygularınızı korkularınızı kelimelere dökmek sizin için yararlı olacaktır. Birkaç hafta boyunca duygularınızı tartmak için yazdıklarınızı okuyabilirsiniz. Bunu yaptığında duygularınıza göre hareket edip etmemek konusunda en doğru kararı verebilirsiniz.

3-5 BİR KARAR VERİN

Duygularınızı analiz edip kendinize zaman tanıdıktan sonra kararınızı kesinleştirin. Bu noktada arkadaşlığınızı, ona olan duygularınızı ayrı ayrı değerlendirin.

4-5 BAŞKA BİR GÖZE DANIŞIN

Bazen size yakın olmayan biriyle duygularınız hakkında konuşmak sizi doğru yola yönlendirebilir. Bu sebeple duygularınızı güvendiğiniz birine ya da bir terapiste açabilirsiniz.

5-5 KARARINIZA GÖRE HAREKET EDİN

Duygularınızı düşünüp kararınızı verdikten sonra harekete geçmek isteyebilirsiniz. Eğer duygularınızı kendinize saklayacaksanız bir süre kendinizle meşgul olmalı ya da başka arkadaşlarınızla vakit geçirmelisiniz.

Benzer içerikler

Editörün önerisi