Ana SayfaDüğünGelinlere özel saç aksesuarları nasıl olmalı neler seçilmeli

Gelinlere özel saç aksesuarları nasıl olmalı neler seçilmeli

Geçtiğimiz sonbahardan beri hayatımıza yavaş ama emin adımlara giren büyük ve gösterişli saç aksesuarları, gelinlerin aklını çelmeye başladı.

Geçtiğimiz sonbahardan beri hayatımıza yavaş ama emin adımlara giren büyük ve gösterişli saç aksesuarları, gelinlerin aklını çelmeye başladı.

Yılın trendini düğününde atlamak istemeyen gelin adayları için, en şık saç aksesuarlarını bir araya getirdik. Bridal Fashion Week dönemlerinde genelde çok büyük trend değişimleri olmaz.

Kadın moda haftalarında kimi tasarımcılar birbirinden iddialı gelinlikleriyle defile kapanışlarını yapsa da gerçekten gelinlerin giyebileceği türde tasarımların doğru adresi Bridal Fashion Week.

Saç aksesuarları gündelik hayatımıza girmeye başlamışken gelinleri ilgilendiren moda haftasındaki defilelerde gördük ki en şık ve zarif halleriyle düğünlerin kapısında da belirmişler.

Dolayısıyla en çok tercih edilen düğün saç modellerinden bahsetmişken, saç aksesuarlarını es geçmek olmaz dedik ve yılın öne çıkan gelin başına özel tasarımlarını inceledik.

Blair Waldorf Etkisi

Yeni nesil gelin adaylarının çoğu, zamanında Blair Waldorf ya da Serena van der Woodsen’ın stilinden etkilenmiştir.

Aradan yıllar geçti ama onların mükemmel stilinin etkisi üzerimizden geçmedi. Blair’in saç bantları iddialı taçlar olarak stil dünyasına geri döndü. Üstelik incili tasarımlarla gelinliklere bile eşlik ediyorlar.

Üzeri taşlı, incili ya da çiçekli büyük taçlar ya da bantlar saç aksesuarları konusunda gelinlerin birinci tercihleri arasında yer alıyor.

3-D Çiçeklerle Yüksek Romantizm

Gelinliklerin eteklerini süsleyen 3-D çiçeklerin daha güzel versiyonları saçlarda kendine yer buluyor.

Saçlara papatyalardan taç yapmak zaten özellikle festivallerin ve ardından düğünlerin favorisi ama bu trend daha taze, daha yeni ve 2020’lerin yeni çiçek tacı versiyonu.

Masumiyetin ve romantizmin sembolü olan çiçekler, teknolojinin yardımıyla saçlarda harikalar yaratmaya devam ediyor.

Zarif Tokalarla Minimalizm

Farklı taşlar, inciler ya da sedeflerle süslenmiş hatta dantel ya da tül dokularla gelinlere layık hale getirilmiş tokalara ne dersiniz? 90’lardan ilham alan gelin adayları özellikle bu güncellenmiş ve düğünlere özel hale getirilmiş saç tokalarına bayılacak.

Biraz glitterle parlatılmış versiyonları da kullanıp saçlarınızda ışıltılı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Hem bu gelin tokaları sayesinde duvağınızı sabitleyebilir aynı zamanda saçlarınızı yüzünüzden uzak tutabilirsiniz.

Beren Saat Etkisi: Şapka

Beren Saat gelinliğiyle birlikte şapka kullanmayı tercih ettiğinde çoğu kişi çok beğenmişti ama yine de garipseyenler oldu. Alışık olmadığımız bu görüntü bize nostaljik hisler veriyor ama bir yandan oldukça modern bir havası da var.

Siz gelinlikle birlikte şapka kullanma konusunda ne hissediyorsunuz bilemiyoruz ama gelecek birkaç yılda daha fazla gelin, gelinliği tamamlaması için şapkalardan yardım almaya başlayacak. Özellikle verdiği retro etkiyle şapkalar düğüne ve gelinliğe farklı ve daha cool bir hava katıyor.

Minik Taçlarla Kraliyet Hissi

Belki hepimiz kraliyet ailesinin prensleriyle evlenmiyoruz ama prenses gibi hissetmek için illa ki bir prense ihtiyacımız da yok, değil mi?

Düğün günü saçınızda kocaman çiçekler, saç modelinizi gizleyen şapkalar ya da küçük tokalar istemiyorsanız, size çok seveceğiniz bir öneri sunuyoruz: Minimalist taçlar! Duvağınızla uyum içinde olacak, küçük taşlarla süslenmiş, saçlarınıza özenle oturtulmuş gelin taçları, hiç de adındaki gibi iddialı değil aksine “çabasız” bir şıklığa sahip.

Shakespeare’in Gelinleri

Özellikle baş örtülü gelinler için bu alternatif yeni nesil türbanın tanımı olacak. Gelinin bütün saçını örten ve arkada duvakla tamamlanan örtü şeklindeki uygulamalar, muhafazakar gelinlik modelleri için oldukça uygun ve yeni bir bakış açısına sahip.

Özellikle örtülerin sıkı sıkıya tutturulması yerine bir alternatif arıyorsanız, Shakespeare döneminin kadın kahramanlarından ilham alan ve günümüzün beğenileriyle harmanlanmış gelin saçı süslerine bayılacaksınız.

Benzer içerikler

Editörün önerisi