29 Kasım 2023 - Çarşamba
12.9 C
Antalya
Ana SayfaBebekİşte bebeği ile seyahat edecek annelere birkaç öneri

İşte bebeği ile seyahat edecek annelere birkaç öneri

Yaz geldi ve ihtiyacınız olan tatile çok az kaldı ! Çocuklar ve bebeklerle yolculuk etmek ne kadar zor farkındayız, bu yüzden sizin için mükemmel yolculuk önerileri hazırladık.

Çocuklar ve bebeklerle yolculuk etmek ne kadar zor farkındayız, bu yüzden sizin için mükemmel yolculuk önerileri hazırladık !

Hazırsanız başlıyoruz;

1|6 Erken gidin

Acele etmek gereksiz strese neden olur. Siz de bu kaostan uzak durmak için seyahat edeceğiniz yere erken gidin !

2|6 Seyahati iyi zamanlayın

Uçuşu veya seyahat saatlerinizi bebeğinizin uyku saatine denk getirmeye özen gösterin. Eğer saat diliminin değişeceği bir ülkeye gidiyorsanız bebeğinizin dinlenmesi onun için iyi olacaktır.

Ama bu dinlenmeyi çok da uzun tutmayın ki bebeğiniz ortama ve saate daha kolay adapte olabilsin.

3|6 Hafif bagaj yapın

Tüm bebek odanızı ve bebeğinizin eşyalarını yanınızda taşımayın! Eğer araba koltuğunuzu ve pusetinizi götürmeniz gerekiyorsa, onları uçağa binmeden önce bagaja verin.

Bebeğiniz kucağınızda yolculuk edecekse, araba koltuğunuzu yanınıza almayın ve araç kiralama şirketinizden bir tane talep edebilirsiniz.

Gittiğiniz otel ya da tatil yerinde kuru temizlemeci var mı kontrol edin, eğer varsa çok fazla kıyafet götürmenize de gerek kalmaz.

4|6 Olmayacak şeyleri bile hesaba katın

Uçuştaki mikroplar bebeğinizi etkileyebilir. Yolculuğa çıkmadan doktorlarınızın numaralarını ve gideceğiniz yerdeki sağlık kuruluşlarının telefon ve adreslerinin yanınıza almaya özen gösterin.

Eğer yurtdışına gidiyorsanız, kendinizin ve bebeğinizin sağlık sigortalarının yurtdışını da kapsadığına emin olun.

Aynı zamandan gittiğiniz yerin acil durum telefon numaralarını da öğrenin, böylece bir olayla karşılaştığınızda, zaman kaybetmeden nereyi aramanız gerektiğini bilebilirsiniz.

5|6 Dersinize iyi çalışın

Daha rahat bir yolculuk için geleceği görüp ona göre plan yapmak, sizin açınızdan iyi olacaktır.

Eğer anne sütünüzü şişeliyorsanız veya bebek maması ve bebek maması formülleri ile yolculuk edecekseniz, bu gıdalarla ilgili, seyahat edeceğiniz araçta, belli güvenlik kurallarının olup olmadığına emin olun. Böylece önlemlerinizi alıp ve hazırlıklarınızı önceden yapabilirsiniz.

6|6 Esnek olun

Her zaman beklenmedik bir şeyler başınıza gelebilir. Eğer böyle bir durum olursa sakin olun ve oyuncak ve kitap gibi çocuğunuzu oyalayabileceğiniz eşyaları yanınıza alarak, bu süreci kolaylaştırın.

Benzer içerikler

Editörün önerisi