Ana SayfaMakyajİşte size cool görünmenizi sağlayacak 6 özel ipucu

İşte size cool görünmenizi sağlayacak 6 özel ipucu

Sade, doğal makyaj ile “Cool” bir hava kazanmak için Youtuber Şule Karaok, hızlı, sade ve etkileyici makyaj yapmanın 6 yolunu paylaştı.

Her zaman şık, cool ve doğal görünmek her kadının hayalidir. Ancak günlük hayatın temposunda bakımlı görünmek için az vakti olanlar hızlı makyaj yaparak güzel ve cool görünmeyi tercih ederler.

Sade, doğal makyaj ile “Cool” bir hava kazanmak için Youtuber Şule Karaok, hızlı, sade ve etkileyici makyaj yapmanın 6 yolunu paylaştı;

İşte cool görünmenin 6 yolu :

1|6 Her üründen az kullanılmalı

Bu makyajın temel felsefesidir. Her üründen az kullanmak el alışkanlığına dönüşmelidir. Amacımız renkleri ön plana çıkarmak değil, doğallığı vurgulamaktır. Bakımlı görünmeye yetecek kadar ürün kullanmak en önemlisi. Makyaj için çok fazla ürüne ihtiyacınız bulunmuyor. Az ürün ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

2|6 Sade şıklık için doğal tonlar

Doğal tonlar her zaman sade bir şıklık kazandırır. Kendi cilt tonunuzdan bir iki ton koyu, mat, toz ya da krem bir ürün sayesinde hem gözler gölgelenebilir hem de yüz yeniden boyutlandırılır. Doğal tonlar ile yüzünüz en doğal şekilde ideal formunu kazanacak.

3|6 Cildi yormayan fondöten tercih edilmeli

Yalnızca renk eşitliği sağlayacak hafif yapılı, cildi yormayan bir fondöten tercih edilmelidir. Bronzer ile yüz ısıtıp boyutlandırılır. Bir parça aydınlatıcı, sağlıklı ve parlak cilt etkisini arttırıyor. Bu yüzden, allık olmasa da aydınlatıcı kullanılabilir.

4|6 Güçlü kirpikler = Güçlü bakışlar

Güçlü kirpikler, güçlü bakışlar anlamına geliyor. Hacim veren bir maskarayı bol bol uygulayarak güçlendirilmiş kirpikler elde edebilirsiniz. Takma kirpikleri ise tercih etmeyiniz. Doğallık her zaman iyidir.

5|6 Çıplak dudaklar

Çıplak dudakları sadece koyu göz makyajlarında değil aynı zamanda sade makyaj yapmak isteyenler de kullanabilir.

Nude tonlarda bir ruj yada nemlendirilmiş ve gerçekten çıplak bırakılmış dudaklar bu makyajda sadeliğin iddiasını vurgulayacaktır.

6|6 Şeftali tonları tercih edilmeli

Allıksız dışarı çıkmayanlardansanız renk olarak şeftaliyi tercih edebilirsiniz. Şeftali ten rengine ve ten renginden bir iki ton koyu kullanılan bronzer’a en yakın ve en uyumlu renktir.

Hem renkli hem canlı hem de doğala en yakın renktir. Ne kadar doğal ve bakımlıysanız o kadar cool görünürsünüz.

Benzer içerikler

Editörün önerisi