Ana SayfaMakyajMakyaj fırçası alırken nelere dikkat etmek lazım ?

Makyaj fırçası alırken nelere dikkat etmek lazım ?

En iyi makyaj fırçası sincap kılı olarak bilinse de, atkuyruğu, keçi ve samur kılından yapılmış fırçalar da kullanım açısından çok verimlidirler.

Bütün paranızı gereksiz bir makyaj setine ya da özel tasarım dedikleri ama aslında size hiç yaramayacak bir fırçaya yatırmak yerine, önce doğru makyaj fırçası nasıl alınır onu öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Makyaj fırçası alırken işinize yarayacak 6 ipucu

Doğal veya Sentetik

Bütün allık fırçaları, toz ürünleri (allıklar, bronzlaştırıcılar ve göz farı uygulamaları da dahil) uygulamak için kullanılır. Birçok profesyonel makyaj artisti genellikle doğal kıllardan yapılmış fırçaları tercih ederler çünkü bunlar daha yumuşak ve yoğun olurlar.

Daha da önemlisi tıpkı gerçek insan saçı gibi kütikülleri vardır. Bunlar pigmentleri tutma konusunda son derece başarılıdırlar.

En iyi makyaj fırçası sincap kılı olarak bilinse de, atkuyruğu, keçi ve samur kılından yapılmış fırçalar da kullanım açısından çok verimlidirler.

Bazı zamanlar sıvı ya da krem içerikli ürünler kullanıyorsanız, sentetik fırçalar da güzel sonuçlar verebilir.

Kubbeli veya Düz

Fırça satın alırken, kubbeli olanlarına bakın. Kubbeli fırçalar, cildinizde rahatça kayarak daha yumuşaklık hissi verdikleri ve daha az pigment tuttukları için daha düzgün bir uygulama yapmanızı sağlarlar.

Bireysel Fırçalar veya Setler

Hepimiz güzel, mükemmel uyumlu fırça setleri isteriz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, çok fazla fırçayı barındıran bir setten ziyade, ihtiyaçlarımıza tam uyumlu, iyi sonuçlar verebilecek doğru fırçalar edinebilmektir. Bazen tek bir fırça bile bu işi görebilir.

İstekler veya İhtiyaçlar

Büyük bir pudra fırçası (toz pudralar için), biraz daha küçük bir allık fırçası (allık, bronzlaştırıcı ve gölgelendirmeler için), göz farı fırçası (yaklaşık işaret parmağı büyüklüğünde olmalı) ve küçük bir gölgelendirme fırçası (küçük rötuşlar ve tonları karıştırmak için) herhangi bir fırça setinin olmazsa olmazlarıdır.

Bu önemli 4’lü asıl ihtiyacınız olan malzemelerken, bunlar dışında farklı uygulamalar yapmak isterseniz, farklı amaçlar için kullanılan makyaj fırçalarından edinebilirsiniz.

Ucuz veya Pahalı

Zaman zaman makyaj fırçalarını çok uygun fiyatlara bulmanız mümkün olsa da bu noktada size tavsiyemiz, paranıza kıymanız ve sizin için en uygun, en kaliteli fırçayı almanız olacaktır.

Böyle bir fırça edindiğiniz takdirde sadece harika makyaj uygulamaları yapmakla kalmayıp, bu fırçalar uzun ömürlü olduğu için uzun süre başka bir fırçaya para harcamak zorunda kalmayacaksınız.

Her zaman, maddi durumunuz el verdiğince en iyi fırçayı almaya gayret edin. Bu fırçaları düzenli aralıklarla yıkayın ve yavaş yavaş kendinize kaliteli bir koleksiyon oluşturun.

Kalite veya Miktar

Kaliteli 4 fırçanın, ucuz ve kullanışsız 40 fırçadan çok daha mükemmel işler çıkaracağını unutmayın.

Bu yüksek kalitedeki fırçalar sayesinde, hayal ettiğiniz o kusursuz, istenilen görünümü elde etmeniz mümkün olacaktır.

O yüzden kendiniz için en doğru ve kaliteli fırçayı alın ve kusursuz makyaj uygulamaları yapmaya hemen başlayın.

Benzer içerikler

Editörün önerisi