Ana SayfaMakyajMakyajınız cildinizde daha uzun süre kalabilir

Makyajınız cildinizde daha uzun süre kalabilir

Genellikle krem formunda satılan bazlar yüze ve göz kapaklarına uygulandıklarında fondöten ve farınız için iyi bir baz olur.

Cildinizin pürüzsüzleşmesini sağlar ve makyaj ürünlerinin cilde eşit uygulanmasına yardımcı olur.

1|7 Baz

Uzun süre dayanacak bir makyaj için ilk yapmanız gereken şey iyi bir baz uygulamasıdır. Genellikle krem formunda satılan bazlar yüze ve göz kapaklarına uygulandıklarında fondöten ve farınız için iyi bir baz olur.

2|7 Kırışıksız

Kırışıklığa neden olmayan ürünleri tercih edin. Özellikle far ve kapatıcılar göz altlarındaki ve göz kapaklarındaki kırışıklıkların belirginleşmesine neden olabilirler. Kırışıklık önleyici makyaj malzemeleri bu görüntüyü azaltacaklardır.

3|7 Pudra

Makyajınızı pudra ile sabitlemek önemlidir. Fondöten ve kapatıcınızı sürdükten sonra pudranızı küçük vuruşlarla uygulayın. Sonra biraz bekleyin ve birkaç dakika sonra pudranızı sürerek dağıtın.

4|7 Sabitleyici

İyi bir sabitleyici sprey makyajınızın bütün gün dayanmasını sağlar. Makyajı uygulamadan önce ve sonra spreyi sıkarsanız makyajınız ekstra dayanıklı olur.

5|7 Yağ almak

Makyajınızın bütün gün dayanmasını sağlayacak bir diğer öneri, gün içinde biriken, cildinizdeki fazla yağları bunun için özel olan kağıtlarla almaktır. Eğer bu kağıtlardan bulamıyorsanız kağıt mendil de işinizi görecektir.

6|7 Pudralamaya devam

Eğer gün içinde cildinizin yağlandığını hissederseniz pudrayla makyajınızı tazeleyin. Bunun için yanınızda daima bir pudra bulundurmanız yeterli.

7|7 Cilt bakımı

Uzun süre dayanıklı bir makyaj için yapmanız gereken bir diğer şey de cilt bakımıdır. Makyaj en güzel, yeni temizlenmiş ve pürüzsüz cilde uygulanır. Cilt bakımınızı aksatmayın ve ihtiyacınız oldukça cildinizi nemlendirin.

Benzer içerikler

Editörün önerisi