29 Kasım 2023 - Çarşamba
12.9 C
Antalya
Ana SayfaManavgatManavgat Belediyesi Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini anacak

Manavgat Belediyesi Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini anacak

Manavgat Belediyesi, 24-31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası’nda düşünceleri nedeniyle katledilen aydınları düzenlenecek etkinliklerle anacak.

Manavgat Belediyesi, 24-31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası’nda düşünceleri nedeniyle katledilen aydınları düzenlenecek etkinliklerle anacak.

Adalet ve Demokrasi Haftası nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde oluşturulan fotoğraflı anma koridorunda, hafta boyunca katledilerek öldürülen aydınlar, Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok Çetin Emeç, Gaffar Okkan, Hrant Dink, Muammer Aksoy, Metin Göktepe, Necip Hablemitoğlu fotoğrafları önünde yanan mumlar ve karanfillerle anılacak.

Atatürk Kültür Merkezi’nde 25 Ocak 2023 Çarşamba günü saat 19.00’daki anma etkinlikleri kapsamında 24 Ocak 1993’te katledilen gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’nun Cumhuriyet Gazetesi’nden çalışma arkadaşı olan “Gazeteci Rıza Ezer’in Objektifinden Adalet-Demokrasi ve Uğur Mumcu Fotoğrafları” sergisinin açılışı yapılacak.

Emekli Gazeteci Rıza Ezer ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in katılımıyla açılacak olan fotoğraf sergisinde, Uğur Mumcu’nun gazetecilik yıllarındaki fotoğrafları ve o yıllarda adalet ve demokrasiye bakış açısını yansıtan fotoğraflar yer alacak.

Etkinlikler kapsamında ardından sanatçı Metin Güler’in “Aydınlık Türküler-Umutlu Şiirler” dinletisinde özgürlük şarkıları söylenecek.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, adalet ve demokrasiye en çok ihtiyacın olduğu bir dönemde tüm Manavgat halkını anma etkinliklerine katılmaya davet etti.

Sözen, “Cumhuriyet’imize ve kazanımlarına canı pahasına sahip çıkan ancak bunun için katledilen tüm demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Adalet ve Demokrasiye her an hepimizin ihtiyacı var. Adalet ve Demokrasi haftasında bu farkındalığı artırmak amacıyla etkinlikler düzenledik. Tüm halkımızı sergi ve dinletimize davet ediyorum” dedi.

Benzer içerikler

Editörün önerisi