Ana SayfaManavgatManavgat Belediyesi’nden Öğrencilere sıcak çorba

Manavgat Belediyesi’nden Öğrencilere sıcak çorba

İnsan odaklı sosyal projeleriyle insan hayatına dokunuşlar yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, öğrencilerin güne sıcak ve sağlıklı bir başlangıç yapabilmeleri amacıyla sıcak çorba dağıtımına başladı.

İnsan odaklı sosyal projeleriyle insan hayatına dokunuşlar yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, öğrencilerin güne sıcak ve sağlıklı bir başlangıç yapabilmeleri amacıyla sıcak çorba dağıtımına başladı. Belediye ekipleri, her gün saat 07.00-09.00 saatleri arasında 1000 öğrenciye sıcak çorba ikramı yapıyor.

KAHVALTI YAPMADAN OKULA GİDİYORLAR

Manavgat Belediyesi, sabah evlerinden karanlıkta, kahvaltı etmeden çıkmak zorunda kalan öğrenciler için “Sıcak Çorba İkramı” projesini başlattı.

Başkan Şükrü Sözen’in talimatıyla çalışmayı başlatan Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, her gün 07.00-09.00 saatleri arasında Mimar Sinan Mahallesi Şahin Tepesi Okullar Bölgesi’nde ve Atatürk Kültür Merkezi arkasında öğrencilere sıcak çorba dağıtıyor.

Günün ilk ışıklarıyla yapılan sıcak çorba ikramları, öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor. Manavgat Belediyesi Gençlik Meclisi’nin üyeleri de çorba dağıtımlarına destek olarak gençlerle bir araya geliyor.

OKULLAR BÖLGESİ ve AKM’DE

Belediyenin çorba ikramlarından Şahin Tepesi Okullar Bölgesi’nde yer alan Namık Karamancı Fen Lisesi, Manavgat Anadolu Lisesi, Iraz Düriye Duran Anadolu Lisesi, Manavgat İMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle Atatürk Kültür Merkezi civarında bulunan Çağlayan Anadolu Lisesi, Manavgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Manavgat Kız Teknik ve Mesleki Lisesi, Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri yararlanabiliyor.

Öğrenciye çorba ikramlarının sömestr tatili sonrasında üniversite öğrencilerini de kapsayacağı belirtildi. Çorba ikramlarını oldukça yararlı bulan öğrenciler, uygulamanın çok güzel olduğunu belirterek, kendilerine bu imkanı sağlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

SÖZEN; “GENÇLERİN SAĞLIKLI BESLENMESİ ÖNEMLİ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen “Tüm Türkiye genelinde öğrencilerimiz sabah karanlıkta okullarına gitmek zorunda kalıyor. Bu nedenle pek çok gencimiz ve çocuğumuz evlerinden kahvaltı yapmadan çıkıyor.

Geleceğimiz olan gençlerimizin sağlıklı beslenebilmeleri çok önemli bir konu. Öğrencilerimizin güne sıcak ve sağlıklı bir başlangıç yapmalarını sağlamak amacıyla günün ilk saatlerinde çorba ikramı yapmanın doğru olacağını düşündük.

Öğrencilerimizin ilgisi de oldukça büyük. Bu şekilde gençlerimizin eğitimine de bir nebze olsun katkı sağlamış oluyoruz. Sömestr tatili sonrasında üniversite öğrencilerimiz de çorba ikramlarımızdan faydalanabilecek. Tüm gençlerimize afiyet olsun. dedi.

Benzer içerikler

Editörün önerisi