Ana SayfaMagazinMusa Fırat’ın yeni kitabı “Elma ve Lorca” raflardaki...

Musa Fırat’ın yeni kitabı “Elma ve Lorca” raflardaki yerini aldı

Adını, İspanyol şair Federico Garcia Lorca ile insanın dünya serüvenine işaret eden elmadan alan kitap, edebiyat tutkunlarının hayal dünyasına sesleniyor.

Musa Fırat’ın yeni kitabı “Elma ve Lorca” adlı kitabı raflardaki yerini aldı. Kitapçılarda ve online kitapevlerinde okuyucuların beğenisine sunulan kitap; şiir severleri mitler, masallar ve düşlerle örülü bir edebiyat yolculuğuna davet ediyor.

İlk kitabını “Papatya Yağmuru’nu 1998 yılında okuyucuyla buluşturdu. Musa Fırat, dördüncü kitabı Elma ve Lorca’yı okuyucunun beğenisine sundu.

Adını, İspanyol şair Federico Garcia Lorca ile insanın dünya serüvenine işaret eden elmadan alan kitap, edebiyat tutkunlarının hayal dünyasına sesleniyor.

Bugüne kadar yayımladığı kitaplarında dolunayı, mitololojiyi, toplumsal olayları ele alıp yalnızlığı, hüznü, aşkı, barışı ve kardeşliği anlattığını vurgulayan Musa Fırat, “Dünyada kaç elma var?” sorusundan hareketle Elma ve Lorca’nın ortaya çıktığını, kitabın dünyanın oluşumundan, yapay zekâ teknolojisine uzanan bir mit üzerine kurulduğunu anlattı.

Zuzu Kitap etiketiyle yayımlanan kitabın okurlarla buluşmasından büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu aktaran Fırat, bu kitap “Adem ile Havva’dan, beri var olan bu gün ise çok önemli bir markanın sembolüne dönüşen meyvenin mekân, evrimleşme ve makineleşme sürecindeki yolculuğunu anlatıyor” ifadesini kullanıyor.

Antalya Sanatçılar Derneği ve PEN üyesi Musa Fırat, yıllardır Antalya’da her ay, “Dolunay’da Şiir ve Müzik Gecesi” yaptıklarını kaydederek, “Orada şiir dostlarıyla birlikte nasıl bir yolculuğa çıkıyorsak, okurlarla da öyle bir duygu yolculuğuna çıkacağız. Bu kitapta okurların yolu birçok imge ile kesişecek.” diye konuştu.

Benzer içerikler

Editörün önerisi