Ana SayfaDüğünNikah şekerleri hakkında neler biliyoruz ?

Nikah şekerleri hakkında neler biliyoruz ?

Düşman çatlatırcasına güle oynaya gerçekleşen düğün günleri, geline veda etmek için yapılan ve hem ağlamalı hem de oynamalı geçen kına geceleri, düğünleri bir bütün haline getiren parçalardır.

Düğünler pek çok kültürün olduğu gibi aynı zamanda Türk geleneklerinin de olmazsa olmazıdır.

Düşman çatlatırcasına güle oynaya gerçekleşen düğün günleri, geline veda etmek için yapılan ve hem ağlamalı hem de oynamalı geçen kına geceleri, düğünleri bir bütün haline getiren parçalardır. Ancak elbette düğünü güzel kılan şey şüphesiz ki küçük detaylar olacaktır.

Bu küçük detaylar için hazırlıklar aylar öncesinden başlamakta ve hem gelin hem de damat tarafı büyük bir telaşe içerisine girmektedir. Elbette her detay istenildiği gibi olmamaktadır ancak yine de iyi kötü düğün hazırlıkları düğünü heyecanlı kılan bir şeydir.

Düğün hazırlıkları içerisinde en bilinen detaylardan bir tanesi de şüphesiz ki nikah şekeri olacaktır. Nikah şekeri bir anlamda düğünü temsil eden ve misafirlere o günü hiç unutmamaları için hediye edilen sevimli bir detaydır.

Bu ürünlerin adı her ne kadar nikah şekeri olsa da aynı zamanda şeker yerine koku, fotoğraf ya da akla gelebilecek pek çok şey kullanılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta nikah şekerinin ilgi çekici ve görsel anlamda tatmin edici olmasıdır.

Günümüzde nikah şekeri modelleri pek çok türde üretilebilmektedir. Elbette seçim gelin ve damat adayına bağlıdır ve hediyelik olarak sunulacak olan bu ürünler onların seçimleri çerçevesinde şekillenmektedir.

Genellikle tüller, tüyler, pullar ya da baskılar ile süslenen nikah şekerleri genellikle evlerde kolayca sergilenebilmesi adına magnet de içermektedir.

Böylece kişiler bu ürünleri dolaplarında ya da vitrinlerinde diledikleri gibi sergileyebilmektedir. Elbette bu kişilerin başında gelin ve damat gelecektir.

Nikah şekeri seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken detaylardan bir tanesi de kullanışlılık olacaktır.

Zira kişiler bu sevimli ve hoş görüntülü ürünleri evlerinde süs eşyası olarak kullanmak isteyebilir. Bu durumda kolay kolay kirlenmeyen ve hemen açılıp dökülmeyen ürünler her zaman avantajlı olacaktır.

Bu noktada nikah şekeri fiyatları değişebilir ancak kişilerin ve gelinle damadın düğün gününü sevgiyle hatırlayabilmesi için ekstra verilecek paraya acınmamalıdır.

Düğününü sade organize eden kişiler için en ideal seçimler şüphesiz ki sade nikah şekeri modelleri olacaktır.

Bu modeller genellikle küçük bir tül ve kurdele ile süslenmekte ve hem şıklığı hem de sadeliği ile göz kamaştırmaktadır. Bu noktada geleneksel nikah şekeri modelleri de sade olarak adlandırılıp gönül rahatlığı ile seçilebilir.

Son dönemde ilginç nikah şekeri modellerinin de yaygın hale geldiğini söylemek mümkündür. Hali hazırda düğünlerin de gün geçtikçe ilginç konseptlere büründüğünü düşünecek olursak bu nikah şekerlerinin seçimini de normal karşılamalıyız.

Bu ilginç modeller genellikle cam nikah şekeri modelleri ile bütünleştiğinde mükemmel görüntüler ortaya çıkarabilir.

Rengarenk nikah şekeri modelleri ise rengarenk düğünlere misafir olarak mükemmel görüntüler ortaya koyabilir.

Aynı zamanda modernliği yakalamak isteyen kişiler için modern nikah şekeri modelleri de mevcuttur. Kısacası her zevke, her isteğe ve her cebe uygun nikah şekerlerini bulmak günümüzde hiç de zor bir iş değildir.

Benzer içerikler

Editörün önerisi