29 Kasım 2023 - Çarşamba
12.9 C
Antalya
Ana SayfaMagazinÖnce hayal ettiler ardından gerçekleştirdiler

Önce hayal ettiler ardından gerçekleştirdiler

Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Antalya Çocuk ve Yetişkin Beslenme Kliğini hem hikayesi hem de verdiği hizmet ile dikkatleri üstüne çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Antalya Çocuk ve Yetişkin Beslenme Kliğini hem hikayesi hem de verdiği hizmet ile dikkatleri üstüne çekiyor.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yer alan Öğretmenevleri Mahallesi 17. Cadde’de hizmete giren klinik Diyetisyen Elin Sude Gürhan ve Diyetisyen Meryem Ece Mutlu ortaklığında kapılarını danışanlarına açtı.

Arkadaşları ve dostlarının katılımı ile gerçekleştirdikleri açılış etkinliğinde genç diyetisyenler tüm davetlilerle yakından ilgilendiler.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu ve aynı zamanda sınıf arkadaşı olan iki diyetisyen okudukları yıllarda kurdukları hayallerini gerçekleştirmek için karşılaştıkları tüm zorluklara birlikte göğüs gerip başarılı bir şekilde eğitimlerini bitirip hayallerinde ki kliniği açtılar.

Klinik açma fikri nasıl ortaya çıktı?

Diyetisyen Elin Sude Gürhan ve Diyetisyen Meryem Ece Mutlu henüz daha öğrencilik yıllarında kurdukları bir hayalle yola çıktılar.

Antalya’da spesifik olarak hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisiyle ilgilenen bir kliniğin olmaması nedeniyle, bu eksiği tamamlamak adına bireylerin hayatlarına dokunabilmek için bu kliniği kurduklarını belirtiler.

Sadece klasikleşmiş kilo verme – alma hizmeti barındıran bir diyet kliniği değil, hastalıkların tedavisinde çok önemli bir basamak olan tıbbi beslenme tedavisi üzerinde yoğunlaşarak hizmetlerine devam edeceklerini belirttiler.

Antalya Çocuk ve Yetişkin Beslenme Kliğini kimlere hizmet verecek?

Diyetisyen Elin Sude Gürhan “Kendinin ve bebeğinin sağlığını önemseyen gebe kadınlara, yenidoğan bebeklerin büyüme – gelişmelerinin takibine ve yenidoğan hastalıklarının beslenme tedavisine, emziren annelere, çocuk kilo takibine, çocuk büyüme – gelişme takibine, çocuk hastalıklarını beslenme tedavisine, özel gereksinimli çocukların ve yetişkin hastalıklarının beslenme tedavisine, kilo vermek ve kilo almak isteyen her yaştan ve cinsiyetten bireylere özel beslenme planları sunuyor” dedi.

Antalya Çocuk ve Yetişkin Beslenme Kliğini olarak iş birliği yaptığınız yada yapmayı planladığınız kurumlar olacak mı?

Diyetisyen Meryem Ece Mutlu “Bireysel beslenme planlarının dışında huzurevleri, yaşlı bakım merkezleri, özel eğitim kurumları, kreşler, sağlık merkezleri, hastaneler ve spor kulüpleriyle işbirliği yapıyoruz. Bunların yanı sıra kliniğimiz menü planlama, bireysel danışmanlık hizmeti, hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi ve beslenme eğitimleri gibi hizmetler vermektedir” dedi.

Benzer içerikler

Editörün önerisi