Ana SayfaCinsellikOrgazmı kolaylaştıran posizyonlar nelerdir ?

Orgazmı kolaylaştıran posizyonlar nelerdir ?

Kadının gebe kalması için ise ne seksüel uyarı ne de orgazm gerekir. Döllenme için erkeğin çok kolay seksüel uyarılması ve boşalması tabiatın çok önemli bir kuralıdır.

Orgazm kadının beyninde başlar ve vajinasında biter” diyen Jinekolog Operatör Dr. Turgay Karakaya, daha kolay orgazm için önerilerde bulundu.

Doğanın tüm planı nesli devam ettirmek üzerine kuruludur. Döllenme için erkeğin ereksiyon olması ve boşalması şarttır.

Kadının gebe kalması için ise ne seksüel uyarı ne de orgazm gerekir. Döllenme için erkeğin çok kolay seksüel uyarılması ve boşalması tabiatın çok önemli bir kuralıdır.

Orgazm olma konusunda da kadınlar daha avantajlıdır. Erkekler için sadece tekli orgazm söz konusudur. Genç yaşlarda daha kısa aralıklarla seks yapabilen erkek yaşlandıkça daha seyrek ereksiyon olabilir yani daha seyrek orgazm olabilir.

Bir kadın gün boyu aralıksız seks yapabilir

Kadınlarda ise böyle bir kısıtlama yoktur. Bir kadın gün boyu aralıksız seks yapabilir. Her ilişkide orgazm olmasa da ilişkinin kendisi zaten büyük haz kaynağıdır. Klitoris uyarılmaya son derece hassas bir organdır.

Fakat kadının sekse kendini hazırlaması erkeğe göre daha farklı ve zordur. Erkek için görsellik ön plandayken ve görerek uyarılırken kadın daha çok işitsel ve dokunsal olarak uyarılır. Yani erkek kadını konuşarak ve dokunarak uyarabilir.

Yani erkek güzel konuşuyorsa, kadına karşı nazik ve küçük dokunuşlarla yaklaşıyorsa etkileme şansı o kadar yüksektir.

Cinsel gücü arttıran tarçını lezzetli bir şekilde tüketmek için pratik bir tarif !

Başarılı bir seks için romantizm gerekli

Seks esnasında da erkek kadına güzel sözlerle yaklaşır ve dokunuşlarını daha öncelikli olarak kullanırsa kadın için orgazm neredeyse garantidir.

Fakat bunlar olmadan doğrudan vajinal giriş zorlanıyorsa bu kadın için hem itici gelir hem de bu durumda orgazm son derece zor olur.

Başarılı orgazm için kadının önce sekse hazırlanması ve asla acele edilmemesi gerekir. Her ilişkiye romantizm katılması başarılı seks için gereklidir.

Klitorisin daha kolay uyarılmasına yardımcı pozisyonlar

Sekse hazırlanmış bir kadının klitorisi daha fazla kan alarak büyür. Vajen salgı bezleri kayganlığı temin etmek üzere çalışmaya başlar.

Klitorisin ve G noktasının uyarılabilmesi için tercih edilebilecek bazı pozisyonlar vardır. Bunlar klitorisin oral yoldan uyarılması, elle klitorol uyarı, kadının üstte erkeğin altta olduğu pozisyon ve diz dirsek pozisyonu olarak belirtilebilir.

Kadının altta olduğu her pozisyon klitoral uyarı için uygundur. Fakat bu uyarı tekli orgazm için yeterlidir.

Kadının üstte olduğu pozisyon hem klitoris hem de G noktası uyarımı açısından yeterli olup bu pozisyonda çoklu orgazm genellikle mümkündür. Kadınların en çok sevdikleri pozisyonlardan biridir.

Diz dirsek pozisyonu ise, tabiatta genellikle tüm canlıların seksüel ilişki pozisyonudur. Bu pozisyon hem kadın için hem de erkek için çok uyarıcıdır. Erkeğin boşalmasını hızlandırır fakat bazen erken boşalmalara da yol açar.

Bu nedenle ilişkinin başlangıcında değil sonlara doğru bu pozisyon tercih edilmelidir. G noktası uyarımı için ideal pozisyondur. Çoklu orgazm oldukça sık olarak bu pozisyonda görülür.

Benzer içerikler

Editörün önerisi