Ana SayfaGüzellikPratik bir şekilde evde yapabileceğiniz 5 peeling tarifi

Pratik bir şekilde evde yapabileceğiniz 5 peeling tarifi

Dikkat etmezsek koruma tabakasına zarar verir ve cildimizi hassaslaştırırız. Bir peeling yaptıktan sonra yenisi için en az bir hafta 10 gün beklemeliyiz.

Dikkat etmezsek koruma tabakasına zarar verir ve cildimizi hassaslaştırırız. Bir peeling yaptıktan sonra yenisi için en az bir hafta 10 gün beklemeliyiz.

1|5 Deniz tuzu ile peeling

Hem sivilceler, aknelerle savaşır hemde küçük tanecikleri teninize çok iyi gelir. Hassas ciltleri olanlar için de idealdir.

Hassas olan cilde hafif suyla karıştırıp nazikçe uygulayın. Yıkadıktan sonra nemlendirici sürüldüğünde yumuşacık olur. Kullanmadan önce etmenizde yarar var.

2|5 Karbonat

İnce taneleri cildinize zarar vermez. Ancak hassas cildi olanlar için yakma yapabilir. Bunun için taşıyıcı yağlarla uygulayabilirsiniz.

Bir kaşık karbonat üzerine iki kaşık hindistan cevizi yağı ekleyip karıştırın. Bu peelingi cildinize sürüp kısa süre beklettikten sonra yıkayin. Bu hassas ciltler içinde uygun bir peelingdir.

3|5 Tadı enfes tarçın

Hassas cilt tiplerinde yanma yapabilir. Yakmaya başlarsa yüzünüzde bekletip cildinizin kızarmasına müsade etmeyin.

Zeytinyağına az miktarda tarçın koyup yüzünüze sürebilirsiniz. Yanmaya başladığı anda ki bu çok kısa süre de gerçekleşir. Yüzünüzü hemen yıkayın.

4|5 Türk kahvesi

Şekersiz bir Türk kahvesi içtikten sonra yapılacak en güzel şey bence onunla peeling yapmaktır. Hassas ciltler siz başka bir yerinizde denemeden kullanmayın.

Bu yöntemi bir çok kullanan kişi lekelerine bile iyi geldiğini iddia etmekte. Ayrıca kahve telvesi el bakımı için de çok kullanılan bir yöntemdir.

5|5 Şeker-bal peelingi

Sürekli kullanılacak bir peeling olarak değil ama alternatif olarak aklımızda bulunması gereken bir peeling tarifi. Çünkü şeker de bal da tüyleri besler. Ancak balın cilde faydalarını es geçilemeyecek kadar fazladır.

Uyarı: Sivilce ve akne probleminiz varsa peeling uygulaması yapmanızı önermiyoruz. Çünkü problemli bölgenin yayılmasına sebep olabilir.

Benzer içerikler

Editörün önerisi