29 Kasım 2023 - Çarşamba
12.9 C
Antalya
Ana SayfaGüzellikPratik şekilde dip boyası derdine son verebilirsiniz

Pratik şekilde dip boyası derdine son verebilirsiniz

Ancak saçlarımızda hangi marka boyayı kullanırsak kullanalım, ister kuaförde ister evde boyayalım can sıkıcı sonuç değişmiyor: Diplerimiz çok çabuk geliyor.

Bazılarımız saçlarımızın rengini değiştirmek için kendimizi kuaförlere emanet ediyoruz, bazılarımızsa maddi açıdan biraz daha rahat olmak için, hem de en çok kendimize güvendiğimiz için işi kuaföre bırakmıyor ve kendimiz boyuyoruz.

Ancak saçlarımızda hangi marka boyayı kullanırsak kullanalım, ister kuaförde ister evde boyayalım can sıkıcı sonuç değişmiyor: Diplerimiz çok çabuk geliyor.

Boyalı saçlarınızla kendinizi daha iyi, daha canlı hissediyor olabilirsiniz ama ne yazık ki diplerden kendi rengimiz gelmeye başlayınca işler değişiyor.

Bu diplerden boyatmadan kolayca kurtulmanın yolu nedir dersiniz ?

1|4 Geçici boyalardan yardım alabilirsiniz.

Kozmetik dünyası geliştikçe dip boyalarına alternatifler de türedi. Artık saç rengiyle uyumlu kuru şampuanlar ve tıpkı maskaraya benzeyen geçici saç boyaları bulunuyor. Bu ürünler sayesinde günlük de olsa dip boyası derdinizden kurtulabilirsiniz.

2|4 Saçlarınıza hacim kazandırın.

Düz, sönük saçlar dipleri daha çok belli eder. Eğer saçlarınız sönükse saçlarınıza hacim kazandırarak dipleri görünmez hale getirebilirsiniz. Örneğin kıvırcık saçlar dip boya derdini saçlarının hacimli duruşları sebebiyle daha rahat geçiştirirler.

3|4 Saç bandı takın.

Eski moda ya da çocuk işi demeyin. Saç bantları son zamanlarda eski popülaritesini yeniden kazandı. Siz de saç bantlarınızı takarak diplerden gelen o kötü görüntüyü engelleyebilirsiniz. Tabi kalın bir saç bandı tercih etmeniz daha mantıklı olur.

4|4 Kendi saç renginize yakın bir renk tercih edin.

Kendi saç rengime yakın boyayacaksam niye yıkayayım ki, demeyin. Emin olun birkaç ton bile büyük farklılıklar yaratabilir.

Eğer beyaz probleminiz yoksa kendi saç renginize yakın bir boya tercih ederseniz dipler gelirken kötü bir görüntü oluşmaz.

Benzer içerikler

Editörün önerisi