29 Kasım 2023 - Çarşamba
12.9 C
Antalya
Ana SayfaGüzellikTop modeller göz altı morluklarından nasıl kurtuluyor

Top modeller göz altı morluklarından nasıl kurtuluyor

Uzun süreli telefon ve bilgisayar kullanımı ve daha birçok dış etken gözlerimizi yoruyor ve göz altı morlukları gibi olumsuz sonuçlar kaçınılmaz oluyor.

Uzun süreli telefon ve bilgisayar kullanımı ve daha birçok dış etken gözlerimizi yoruyor ve göz altı morlukları gibi olumsuz sonuçlar kaçınılmaz oluyor.

Bu durum da yorgun, uykusuz ve yaşlı duran bakışlara sahip olmamıza neden oluyor. Peki bundan kurtulmanın bir yolu yok mu? Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, göz altı morluklarının 10 dakikalık bir çözümü olduğunu söylüyor.

Shambala Clinic Medikal Direktörü Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, günümüzde göz altı koyuluklarının çok erken yaşlarda oluştuğunu ifade ediyor: “Cep telefonları, tabletler sizi can sıkıntısından kurtarsa da aslında göz altlarınızın düşmanı.

Ayrıca uykunuza dikkat etmiyorsanız ve sigara kullanıyorsanız işiniz daha da zor. Yaşınız kaç olursa olsun göz altı morlukları uykusuz ve mutsuz bir ifadenin yanında sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyor.”

Işık dolgusu pozitif ifade

Gözlerinizin altı mor ise hemen üzüntüye kapılmayın! Göz altı morluklarının kapatılması ve oluşan şişliklerin giderilmesi çok kolay. Işık dolgusu ile 10 dakikada morluklardan kurtulmuş daha pozitif bir ifadeye sahip olabiliyorsunuz.

Öğle arasında yaptırabilirsiniz

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu ışık dolgusunun özellikle şehir hayatında tempoyla çalışan kişiler için kurtarıcı olduğunu belirtiyor. Hem uygulaması da çok kolay ve kısa sürede yapılabiliyor.

Op. Bayraktaroğlu: “Uygulamayı öğle yemeğinde yaptırıp hayatına kaldığı yerden devam eden kişilerin sayısı az değil. Ayrıca ışık dolgusunu uzun süre kullanabiliyorsunuz.

Yorgun ve uykusuz ifadeden kurtulup ışıltılı bir yüz ifadesine kavuşmak sizi iş ve özel hayatınızda fazlasıyla mutlu edecektir.” diyor.

Kendi bakımınızı eksik etmeyin

Ancak göz altlarımı böyle seviyorum diyenlerdenseniz o zaman yine de bakım şart. En azından evde kendiniz uygulayabileceğiniz göz maskeleri, göz kremleri ve serumlar ya da kapatıcılar kısa süreli yardımınıza koşacaktır.

Benzer içerikler

Editörün önerisi