Ana SayfaGüzellikVücudunuzdaki sivilcelerden nasıl kolayca kurtulabilirsiniz ?

Vücudunuzdaki sivilcelerden nasıl kolayca kurtulabilirsiniz ?

Vücuttaki sivilcelere bir dur demek için ilk adımdır vücudu temiz tutmak. Antibakteriyel bir jel kullanmak vücudumuzda da işe yarayacaktır.

Özellikle sırtta, omuzlarda, dekolte bölgesinde çıkan bu sivilceler yüzümüzde çıkan sivilcelere göre daha zor geçer, daha çok can yakar.

Öncelikle vücudun temizliğine dikkat etmek çok önemlidir. Yüzümüzü her gün derinlemesine temizleriz, arındırırız ancak aynı şeyi vücudumuz için yaptığımız pek söylenemez.

Vücuttaki sivilcelere bir dur demek için ilk adımdır vücudu temiz tutmak. Antibakteriyel bir jel kullanmak vücudumuzda da işe yarayacaktır.

Peeling vücut bakımında en çok ihmal ettiğimiz şeylerden biri. Ancak vücudumuzdaki kirin ve ölü derinin tam anlamıyla atılabilmesi için peeling şarttır. Vücuda peeling yapmak için özel granüllü duş jelleri bulunmaktadır.

Ancak vücudunuza daha fazla kimyasal sürmek istemiyorsanız bu işi bir kese yardımıyla da yapabilirsiniz. Temiz bir kese en iyi peeling yöntemlerinden biridir. İpek kese ya da kabak lifi vücudunuza peeling yapabileceğiniz en iyi ürünlerdendir.

Birçoğumuzun vücudumuzdaki sivilceleri dert ederken gözden kaçırdığı nokta tercih ettiğimiz kıyafetlerdir. Kıyafetlerimizin kumaşları da vücudumuzda sivilce oluşumuna neden olabilmektedir.

Kumaşlar cildimize hava aldırmalı, terimizi emmelidir.

Özellikle spor yaparken pamuklu kıyafetler tercih etmek, sentetik kıyafetlerden uzak durmak vücudunuzdaki sivilce oluşumunu büyük ölçüde önleyecektir. Tabi kıyafet tercih ederken yıkanmış, temiz kıyafetler tercih etmeniz gerektiğini söylememize gerek yok sanıyorum !

Benzer içerikler

Editörün önerisi